cover

Wyzwanie

HISTORY jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kanałów grupy A+E Network. Swoją popularność zawdzięcza m.in. serialowi Wikingowie, który według niezależnych badań, jest trzecią z najchętniej oglądanych zagranicznych serii w Polsce.

 

Rosnące zainteresowanie serialem, uplasowało go również w pierwszej trójce najczęściej piraconych produkcji telewizyjnych. Dodatkowo serial był dostępny na platformie Netflix i to z nią widzowie kojarzyli Wikingów. W konsekwencji, oglądalność produkcji na kanale HISTORY systematycznie malała. Wraz z premierą nowego sezonu, naszym zadaniem było przeprowadzenie kampanii teasingowej, która zachęci odbiorców od obejrzenia pierwszego odcinka serii na kanale HISTORY.

Rozwiązanie

Wikingowie słynęli z szybkich i skutecznych uderzeń. W powierzonym nam zadaniu postanowiliśmy działać, tak jak bohaterowie serii, przekładając ich strategię bojową na teasing V. sezonu serialu. Ataki w ramach kampanii „Wikingowie przejmują Polskę” odbyły się na dwóch powiązanych ze sobą frontach: online i offline.

 

Social Media

Nasze działania skupiły się na przejęciu trzech Facebookowych profili grupy A+E Network. Każdy z naszych ataków miał formułę polegającą na opanowaniu kont, prowadzeniu na nich komunikacji w stylu prawdziwych Wikingów i informowaniu o ważnej dacie – premierze serialu.

 

Eventy

W centralnych punktach największych miast wikińskie grupy rekonstrukcyjne odgrywały sceny rodem z czasów wczesnego średniowiecza, angażując w nie przechodniów i wciągając ich tym samym w klimat serialu. Finał teasingu odbył się w trakcie Comic Con w Warszawie, gdzie odwzorowaliśmy wikińską wioskę, w której każdy mógł przenieść się w czasie do epoki legendarnych wojowników. Miejskie ataki były szeroko relacjonowanew Social Media. Promowaliśmy je wydarzeniami na Facebook’u, a z każdego z eventu tworzyliśmy relacje video, Livestream’y oraz InstaStories.

Kraków

vlcsnap 2020 02 28 09h33m02s727

 

 

Gdańsk

ComicCon

 

 

Rezultat

Telewizja

Wikingowie szturmem wdarli się na ekrany telewizorów. Premierowy odcinek piątego sezonu serialu obejrzało więcej widzów niż w przypadku poprzednich trzech sezonów. Według danych Nielsen Audience Measurement średnia oglądalność pierwszych dwóch odcinków wyniosła 116,8 tysięcy widzów. To jeden z najlepszych wyników w historii serialu Wikingowie na kanale HISTORY w Polsce.

 

Social Media

 • Zasięg +325%

  do poprzedniego miesiąca

  3 604 880 (org. 132 591)

 • Zaangażowanie Użytkowników +479%

  do poprzedniego miesiąca

  211 793

Wyniki oraz jakość naszych działań zaowocowały.
Kampania Wikingowie przejmują Polskę: TV HISTORY w czasach streamingu
została nagrodzona Brązowym Spinaczem
w konkursie Złoty Spinacz w kategorii Social Media.

klient

A+E Networks

(telewizja HISTORY)

zakres działań
 • Kampania
 • Social Media
 • Video/TV
 • Ambient

Zainspirowało Cię nasze case study? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wiemy, jak kreatywnie przyciągnąć dopasowane talenty. Zostaw swój numer telefonu, a oddzwoni do Ciebie nasz konsultant. Umówimy się na pogadUSZKI o Twojej marce pracodawcy.

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Cieszymy się, że chcesz z nami współpracować.

Karol Szczawiński

CEO | Co-founder