cover

Wyzwanie

Wstęp:

Jak wynika z badań KANTAR, kandydaci, odwiedzając stronę karierową, oczekują konkretów - interesuje ich jak się pracuje, jakie są wyróżniki pracodawcy i jaka atmosfera panuje w firmie. My wiemy, że użytkowników interesują strony dopasowane do ich potrzeb. Musieliśmy zderzyć ze sobą te dwie perspektywy, stojąc przed wyzwaniem stworzenia funkcjonalnego serwisu karierowego dla Leroy Merlin i wiecie co? Zrobiliśmy to!

 

Cele:
  • Stworzenie kompleksowego serwisu karierowego dopasowanego do potrzeb trzech grup kandydatów, który ułatwi im aplikacje.

  • Budowanie świadomości na temat pracy w Leroy Merlin i możliwości rozwoju.

  • Sprawienie, aby znalezienie oferty pracy było możliwe proste i intuicyjne

 

Rozwiązanie

Rozpoczynając pracę nad projektem serwisu karierowego dla Leroy Merlin skupiliśmy się na tym, aby był on atrakcyjny dla kandydatów i dostarczał im możliwie dużo informacji na temat pracy w firmie.
W tym celu  zespół odpowiedzialny za projekt postanowił skorzystać metodyki Double Diamond, która pozwala na szczegółową analizę i rozwiązanie problemów, prowadząc do odkrycia najbardziej trafnych i innowacyjnych rozwiązań.

 

Przeprowadziliśmy wszechstronny research w celu lepszego zrozumienia potrzeb użytkowników oraz wykrycia kluczowych problemów związanych z dotychczasowym serwisem karierowym Leroy Merlin. Wykorzystaliśmy pełne spektrum możliwości badawczych - podczas researchu korzystaliśmy z wniosków z badań dostarczonych przez KANTAR Polska, wywiadów z pracownikami oraz serii warsztatów. Dzięki wywiadom dowiedzieliśmy się jak wspierająca atmosfera panuje w Leroy Merlin i tego, że pracownicy sami nazywają się Ekipą. Dzięki temu udało nam się zmapować główny problem: brak treści, które uwiarygadniałyby wyróżniki pracodawcy i w jasny sposób pokazywałby, dlaczego warto pracować w Leroy Merlin.  

 

Na podstawie zgromadzonych danych zdefiniowaliśmy cele projektu, określiliśmy priorytety oraz sprofilowaliśmy docelowych użytkowników serwisu. Kluczowym stało się dla nas dostarczenie treści, które pozwoliłyby potencjalnym kandydatom na dokładne poznanie Leroy Merlin jako pracodawcy i zachęciłyby ich do aplikowania.

Przy fazie rozwijania pomysłów uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie sekcji RTB, która spełniała wszystkie zdefiniowane wcześniej potrzeby. Sekcja RTB złożona z krótkich filmów prezentuje autentyczne relacje i doświadczenia pracowników LM, aby wzmocnić wiarygodność i zaufanie do firmy, jako pracodawcy.

 

Dodatkowo:
  • Opracowaliśmy strategię komunikacji pracodawcy,

  • Współpracując z zespołami HR i EB wyłoniliśmy Ambasadorów marki pracodawcy Leroy Merlin,

  • Zrealizowaliśmy 2-dniową sesję zdjęciową we współpracy z Szaban Produkcja,

  • Stworzyliśmy angażujące treści dla kandydatów.

 

 

 

 

 

Realizacja

Dla każdej z trzech grup docelowych zaprojektowaliśmy osobną zakładkę o odmiennych strukturach. Wszystko po to, aby szybko doprowadzić użytkownika do istotnych dla niego informacji. 

 

Serwis wzbogaciliśmy o treści od Ambasadorów Leroy Merlin - krótkie video, w którym pracownicy opowiedzieli o tym, dlaczego lubią pracować w Ekipie Leroy Merlin.  Dostęp do sekcji możliwy jest z poziomu każdej podstrony, dzięki  buttonowi “Sprawdź, co u naszej Ekipy”, który podąża za użytkownikiem.

 

Projektując serwis skupiliśmy się na tym aby posiadał dobrą nawigację, która pozwala użytkownikowi na szybkie i intuicyjne poruszanie się po stronie. Chcąc ułatwić proces aplikacji, na stronie zastosowaliśmy rozwiązanie One-Click-Apply, które sprawia, że kandydat może znaleźć interesującą go ofertę dzięki jednemu kliknięciu.


Strona została zaprojektowana zgodnie z trendem mobile first - wiedzieliśmy, że większość użytkowników będzie wchodziła na stronę przez swojego smartfona. Zadbaliśmy więc o łatwość i przyjazność korzystania z serwisu w wersji mobilnej. Pod palcem umieściliśmy sticky menu,  aby użytkownik mógł szybko przełączać się między interesującymi go podstronami. 

 
Sercem serwisu jest wyszukiwarka ofert pracy. We współpracy z Asap.ninja zaprojektowaliśmy ją w taki sposób, aby wyszukiwanie było możliwe precyzyjne i przyjazne dla użytkownika. Moduł wyszukiwarki osadzony jest w kluczowym miejscach serwisu i jest zintegrowany z system ATS.
Potencjalny kandydat ma możliwość wyszukania interesującego go oferty poprzez wypełnienie pól lub korzystając z interaktywnej mapy. 

 

 

Wyniki

Uruchomiony 1 lutego 2023 r. serwis karierowy kariery Leroy Merlin jest nowoczesny, funkcjonalny i spójny wizualnie ze stroną produktową, a także odzwierciedla podejście Ekipy Leroy Merlin, która codziennie pomaga klientom tworzyć DOM i wzajemnie się wspiera.

 

Jakość treści zawartych na stronie przełożyła się na realne wyniki, takie jak liczbę odwiedzanych zakładek, która wynosi 2,46 czy minutową długość sesji. Dobrze zaprojektowana wersja mobilna przełożyła się na ruch mobile, który wynosi aż 60%. Dodatkowo, serwis cieszy się 71-procentowym współczynnikiem zaangażowania, a wynik NPS to kolejne 72%!

 

Serwis Leroy Merlin zajął I miejsce w konkursie EBEA 2023 w kategorii Strona/Zakładka Kariery. Jury doceniło jego prostotę, intuicyjność i rozwiązania technologiczne, nastawione na zapewnienie jak najlepszego candidate experience.klient

Leroy Merlin

zakres działań
  • Strategia
  • Strona karierowa
  • Spoty video
zespół odpowiedzialny za projekt
partnerzy biorący udział w projekcie

Zainspirowało Cię nasze case study? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wiemy, jak kreatywnie przyciągnąć dopasowane talenty. Zostaw swój numer telefonu, a oddzwoni do Ciebie nasz konsultant. Umówimy się na pogadUSZKI o Twojej marce pracodawcy.

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Cieszymy się, że chcesz z nami współpracować.

Karol Szczawiński

CEO | Co-founder